14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

12. jún 2018

Súťaž olympijských nádejí namiesto Slovenska v poľskej Poznani


Súťaž olympijských nádejí, tradičné medzinárodné podujatie za účasti 15 až 17-ročných pretekárov, ktoré striedavo organizujú krajiny Visegrádskej štvorky, sa mala tento rok konať po dohode zainteresovaných štátov V4 na Slovensku. Prišlo však k zmene a tohtoročné preteky sa presúvajú do poľskej Poznane, kde sa mladí rýchlostní kanoisti predstavia v dňoch 14. - 16. septembra 2018.

Dôvod ozrejmil generálny manažér Slovenskej kanoistiky Boris Bergendi: "Pôvodne mali byť dejiskom Piešťany, ale z dôvodu nedostatočných ubytovacích kapacít a veľkého výskytu rastlín na Sĺňave v septembri sme chceli usporiadať preteky na Zemníku. Pri komunikácii so spoločnosťou, ktorá má na starosti výstavbu južnej časti obchvatu  Bratislavy diaľnice D4  a rýchlostnej cesty R7, sme sa dozvedeli, že zvýšená intenzita prác v tom období by značne skomplikovala logistiku pre účastníkov pretekov, respektíve by museli byť prerušené práce. Preto sme požiadali poľskú stranu o výmenu dejiska s tým, že tento rok usporiadajú podujatie oni a budúci rok my."

Súťaž olympijských nádejí sa vlani uskutočnila v českých Račiciach, predvlani v maďarskom Szegede, v roku 2015 v poľskom Bydgoszczi a Piešťany hostili pretekárov naposledy v roku 2014.

(lh)

   

« späť