14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

17. jún 2018

Myšák po operáciách ramien absolvoval prvé preteky sezóny, predstavil sa na Veľkej cene Komárna


Denis Myšák je späť. Háčik slovenskej olympijskej káštvorky po operáciách pravého (v októbri 2017) a ľavého ramena (február 2018) sa na Veľkej cene Komárna vrátil v sobotu do súťažného diania. Preteky absolvoval po bezmála 10-mesačnej pauze.

„Bol to prvý test a rameno drží. Zatiaľ je v poriadku. Samozrejme, že tréningový výpadok som cítil, oproti chalanom som trochu pozadu. Keďže som bol bez sústredení, posledný mesiac som sa snažil viac trénovať a dohnať manko. Myslím si však, že som nestratil až toľko a môžem sa postupne dostať do formy," povedal 22-ročný pretekár Športového centra polície Myšák, ktorý v Komárne absolvoval v sobotu disciplíny K1 500 m (vo svojej medzijazde skončil štvrtý a do finále nepostúpil) a K2 500 m (7. miesto vo finále spoločne s Maďarom Bálintom Kopaszom).

Umiestnenie však v tomto prípade nebolo podstatné. Ešte pred časom sa zdalo, že sezóna je pre neho pasé. Vyhliadky sa však zlepšili. Ako to vyzerá momentálne?  „Teraz som potreboval zistiť, ako som na tom,po takmer roku bez pretekania. Chcem si najprv vyskúšať nejaké slovenské preteky, zúčastniť sa na kvalifikačných. Uvídím, ako na tom budem potom a podľa toho sa zariadim."

Účasť na augustových majstrovstvách sveta v Montemor-o-Velho je stále otázna, ale nie vylúčená: „Nejaká nádej ešte existuje, ale prvoradé je zdravie. Nechám sa prekvapiť, čo povie rameno a do akej formy sa dostanem. Tento rok to nechcem siliť, stratiť už nemám čo. Budem trénovať v Komárne, čaká nás spoločné sústredenie v Szolnoku, uvidíme...".

A ako to vidí tréner Peter Likér? „Denis je momentálne v poriadku. Jeho štart na majstrovstvách sveta nie je vylúčený, ale musíme si počkať na vývoj. Múdrejší by sme mohli byť po sústredení."

Ako videl Myšák vystúpenie  svojich kolegov v K4 na majstrovstvách Európy v Belehrade, kde ho v posádke nahradil Csaba Zalka? „Pozrel som si preteky v televízii. Tipoval som ich na štvrté či piate miesto, veľmi som sa nemýlil, nakoniec to bola šiesta pozícia. Prvé tri lode sú naozaj dosť vpredu. Je to však päťstovka, pri malej chybe môže byť poradie úplne iné."

(lh)

   

« späť