30. jún 2018

V nedeľu budú Slováci na ME juniorov/U23 zastúpení v jedenástich A-finále a štyroch B-finále

Slovensko sa nevráti z majstrovstiev Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov v talianskom stredisku Aurenzo bez medaily. Zlato sa v sobotu zaligotalo na hrudiach kajakárov Samuela Baláža a Tibora Linku, ktorí triumfovali medzi dvadsaťtrojkármi v K2 na 1000 m.

V A-finále sa v sobotu predstavili aj ďalší naši reprezentanti. Marina Petrušová obsadila v K1 U23 na 1000 m šiestu pozíciu, takisto Jessica Zatlkajová na rovnakej trati, ale medzi juniorkami. Kanoisti Dávid Fekete a Richard Zilizi skončili v C2 juniorov na 1000 m na 7. priečke, 9. miesto patrí Tomášovi Holkovi v K1 juniorov na 1000 m.

Zo sobotňajších popoludňajších semifinálových jázd si nedeľňajšie A-finále vybojovali Olex Dominik (C1 juniori 200 m), Gabriela Ladičová (C1 U23 200 m) a Tibor Linka (K1 U23 200 m).

Slováci sa v nedeľu predstavia v 11 A-finále a 4 B-finále.