03. august 2004

MS v maratóne, Bergen

Slovenský reprezentant Radoslav Rus získal na majstrovstvách sveta v kanoistickom maratóne v nórskom Bergene v disciplíne C1 striebornú medailu. Členovi KRK Nováky, ktorý má kompletnú zbierku cenných kovov z ME, ale na svetovom šampionáte sa mu dlho nedarilo, chýbalo k zlatu 1:13 min. Majstrom sveta sa na 36 km dlhej trati stal maďarský kanoista Edvin Csabai. Tretí skončil Francúz Bertrand Hemonic. V K1 triumfoval Španiel Manuel Busto Fernandez, Slovák Filip Petrla obsadil v kvalitnej konkurencii 10. miesto. V rovnakej disciplíne žien Daniela Haviarová preteky nedokončila. Juniorské kategórie Slovensko neobsadilo.

Slovenskí reprezentanti Maroš Dvorský a Marián Lachkovič obsadili na majstrovstvách sveta v kanoistickom maratóne v nórskom Bergene v disciplíne K2 šieste miesto. Na víťaznú dvojicu Španielov Manuel Busto Fernandez, Oier Aizpurua Aranzadi strácali členovia UK Bratislava v cieli dve minúty. V rovnakej disciplíne medzi ženami triumfovali Maďarky Linda Benedeková, Berenike Faldumová, v C2 mužov zvíťazili ich krajania Edvin Csabai, Attila Györe.

Výsledky - MS v kanoistickom maratóne v Bergene - nedeľa:

MUŽI (36 km - 3x12 km)
K2: 1. Manuel Busto Fernandez, Oier Aizpurua Aranzadi (Šp.) 2:32:14 h, 2. István Salga, Attila Jambor (Maď.) 2:32:19, 3. Viktor Szakaly, Krisztian Szigeti (Maď.) 2:32:27,... 6. Maroš Dvorský, Marián Lachkovič (SR) 2:34:14