17. máj 2005

Kmeťová s Kohlovou na SP v Poznani na 200 m druhé, Blaho nadšený

Slovenské reprezentantky v rýchlostnej kanoistike Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou vynikajúcim spôsobom zakončili svoje účinkovanie na úvodnom podujatí Svetového pohára v poľskej Poznani, keď v nedelňajšom A-finále K2 na 200 m trati obsadili výsledným časom 40,239 druhé miesto. Nad ich sily bola iba domáca poľská posádka Beata Mikolajczyková, Aneta Konieczna, ktorá dosiahla čas 40,155.

Kmeťová s Kohlovou potvrdili sľubnú formu už v sobotňajšom A-finále na 500 m, kde v silnej konkurencii obsadili cenné štvrté miesto. V A-finále šprintu sa od začiatku pretekov držali v popredí a vo finiši dokonca siahali na víťazstvo. "Ivana s Martinou boli pre mňa v Poznani veľmi príjemným prekvapením a vo finále na 200 m trati podali vynikajúci výkon. Mali síce trochu pomalší štart, no potom to poriadne napálili a nechýbalo veľa, aby v závere predstihli víťaznú poľskú loď. Druhé miesto je výborným vysvedčením, veď za nimi skončili posádky Ruska, Číny, Austrálie i druhý poľský deblkajak. Teší ma, že sme sa v Poznani napokon predsa len dočkali medailového umiestnenia," nadchýnal sa tréner slovenských rýchlostných kanoistov Pavel Blaho.

Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Marián Ostrčil obsadil v A-finále C1 na 1000 m na úvodnom podujatí Svetového pohára v poľskej Poznani konečné šieste miesto, keď dosiahol výsledný čas 4:17,545. Z víťazstva sa tešil favorizovaný Nemec Andreas Dittmer, olympijský víťaz finišoval v čase 4:08,365.

Reprezentačný tréner Pavel Blaho vyslovil spokojnosť s Otrčilovým postupom medzi elitnú deviatku, očakával však kvalitnejší čas. "Šieste miesto v 1. kole Svetového pohára je pre Mariána na úvod sezóny solídnym výsledkom a cením si, že v silnej konkurencii sa na olympijskej trati dostal do A-finále. Nemá však ešte správne traťové tempo, čo sa odzrkadlilo na výslednom čase i veľkom odstupe za najlepšou trojicou. Nevýhodou bolo aj to, že štartoval v krajnej deviatej dráhe," povedal Blaho na margo výkonu Ostrčila, ktorý vlani na OH 2004 v Aténach obsadil vo finále kilometra siedmu priečku.

finálové výsledky na 1000 m:

muži:
C1: 1. Andreas Dittmer (Nem.) 4:08,365, 2. Pawel Baraszkiewicz (Poľ.) 4:09,450, 3. Martin Doktor (ČR) 4:10,095...6. Marián OSTRČIL (SR) 4:17,545
K1: 1. Adam Van Koeverden (Kan.) 3:39,640
C2: 1. Sergej Polis, Karel Aguilar (Kuba) 3:45,472
K2: 1. Adam Seroczynski, Tomasz Nowak (Poľ.) 3:22,438
C4: 1. Jevgenij Ignatov, Andrej Širšov, Victor Melantev, Alexej Volkonskij (Rus.) 3:28,817
K4: 1. Marek Twardowski, Tomasz Mendielski, Pawel Baumann, Adam Wysocki (Poľ.) 3:01,456

ženy:
K1: 1. Beata Mikolajczyková (Poľ.) 4:04,535
K2: 1. Malgorzata Chojnacká, Magorzata Czajczynská (Poľ.) 3:47,713, 2. Anne Laure Viardová, Marie Delattreová (Fr.) 3:48,217, 3. Anne Lolková, Mette Barfodová (Dán.) 3:49,933...9. Ivana KMEŤOVÁ, Martina KOHLOVÁ (SR) 4:00,512

finálové výsledky na 200 m:

ženy:
K2: 1. Beata Mikolajczyková, Anna Konieczna (Poľ.) 40,155, 2. Ivana KMEŤOVÁ, Martina KOHLOVÁ (SR) 40,239, 3. Nadežda Petrovová, Natalia Borisovová (Rus.) 40,617