17. máj 2005

Ostrčil na 1000 m šiesty

V nedeľu predpoludním boli na programe úvodných pretekov Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v poľskej Poznani finálové jazdy na 1000 m a dve umiestnenia v A-finále si pripísali aj slovenské lode. Kanoista Marián Ostrčil obsadil v nabitej konkurencii v C1 na 1000 m 6. miesto. Víťazstvo si vybojoval strieborný v tejto disciplíne z minuloročných olympijských hier v Aténach Nemec Andreas Dittmer. V ženskej "kádvojke" triumfovala poľská loď Malgorzata Chojnacká, Malgorzata Czajczynská. Slovenská dvojica Ivana Kmeťová, Martina Kohlová nezopakovala výborné 4. miesto z polovičnej trate a obsadila posledné 9. miesto. "Šieste miesto olympionika Mariána Ostrčila na 1000 m je dobrý výsledok, ale mohlo to byť ešte o niečo lepšie. Sám povedal, že nie je celkom spokojný, jazdil trochu zakríknuto. Z deviatej dráhy sa však ťažko dá udržať tempo s najlepšími. Predtým mal veľmi ťažké semifinále, z ktorého postúpil až ako tretí. V singloch sa v Poznani zišla svetová elita, škoda, že naši kajakári tu chýbajú. Mladá ženská kádvojka postúpila do veľkého finále a 4. miesto na 500 m je pekný úspech. Kohlová s Kmeťovou potrebujú zbierať skúsenosti z takýchto veľkých pretekov, potenciál majú. Neolympijskú tisícku ešte nemajú natrénovanú, spočiatku sa to báli rozbaliť, aj preto až posledné miesto v A-finále. Trochu ma sklamala mladá K-4, ktorej ušlo finále na 1000 m a postúpili tam dve ukrajinské lode. Chlapci sa dali narýchlo dokopy, ešte však majú čo zlepšovať. Radšej by som bol, keby bola v Poznani naša elitná loď. Svetový pohár je Svetový pohár a v tomto roku bude už len jeden v Duisburgu," povedal ústredný tréner SR Pavel Blaho.