14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

17. máj 2005

Kohlová spokojná s vystúpením na SP v Poznani, prioritou ME a MS

Slovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Martina Kohlová vyslovila veľkú spokojnosť so svojím vystúpením na úvodnom podujatí Svetového pohára v poľskej Poznani. Talentovaná pretekárka Slávie UK Bratislava obsadila spoločne s Nováčankou Ivanou Kmeťovou v A-finále K2 na 500 m v silnej konkurencii cenné štvrté miesto a v šprinte na 200 m finišovali mladé Slovenky na skvelej druhej pozícii. Tieto výsledky sú o to cennejšie, že v Poznani sa koncom júla uskutočnia seniorské majstrovstvá Európy.

"Pred vystúpením na Svetovom pohári v Poznani sme mali malú dušičku a nepočítali sme vôbec s tým, že dosiahneme také kvalitné výsledky. Druhé a štvrté miesto je pre nás veľmi príjemným prekvapením. Už po úvodných piatkových rozjazdách na 500 m sme z našej jazdy mali dobrý pocit. V A-finále sme štartovali v nevýhodnej deviatej dráhe, no nedeprimovalo nás to. Išli sme v dobrom tempe, držali sme sa v prvej polovici štartového poľa a napokon obsadili štvrtú priečku, z čoho sme mali veľkú radosť. V Poznani sa zišla silná konkurencia a z krajín, ktoré v kanoistike tvrdia muziku, chýbali iba Maďarsko a Španielsko. Na pätstovke skončili pred nami dve lode, ktoré sa presadili aj na vlaňajšej olympiáde v Aténach. Nemky Leonhardtová a Wagnerová-Augustinová majú vo svojej zbierke zlato, Poľky Mikolajczyková s Koniecznou bronz. Teší nás, že sa nám podarilo zdolať Rusky, Dánky, Číňanky i Francúzky, ktoré vlani tiež štartovali v Aténach," povedala najúspešnejšia športovkyňa Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky za rok 2003.

Kohlová s Kmeťovou vynikajúcim spôsobom zakončili svoje účinkovanie v Poznani, keď v nedelňajšom A-finále K2 na 200 m trati obsadili výsledným časom 40,239 druhé miesto a vo finiši dokonca siahali na víťazstvo. Nad ich sily bola iba domáca posádka Mikolajczyková, Konieczna. "Po úspechu na päťstovke sme na záverečný šprint nastúpili uvoľnené. Nasadili sme vysoké tempo, mali sme dobrú frekvenciu záberov a nechýbalo veľa, aby sme zvíťazili. Rozdiel medzi nami a poľskou posádkou bol minimálny a po dojazde do cieľa nebolo spočiatku jasné, ktorý deblkajak preťal pásku ako prvý. Druhé miesto si veľmi ceníme, lebo hoci dvestovka nie je olympijskou disciplínou, figuruje v programe majstrovstiev Európy i sveta. Po pretekoch sme dostali pochvalu aj od reprezentačného trénera Pavla Blaha," dodala Kohlová, ktorá sa počas najbližšieho víkendu predstaví na 2. ročníku Zvolenskej tisícky. Kontrolné preteky budú zároveň slovenskou kvalifikáciou na ME v Poznani.

Seniorské majstrovstvá Európy sú pre Kohlovú jedným z vrcholov sezóny, Bratislavčanka si však veľa sľubuje aj od vystúpenia na MEJ v bulharskom Plovdive. "ME juniorov a pretekárov do 23 rokov sa uskutočnia iba dva týždne pred seniorským šampionátom a bude určite náročné dobre sa pripraviť na obe podujatia. Verím však, že to zvládnem. Do Plovdivu pôjdem s vysokými ambíciami a budem sa usilovať prehovoriť do poradia na popredných priečkach. Koncom augusta by som rada štartovala na majstrovstvách sveta v chorvátskom Záhrebe. Pred dvomi rokmi som v americkom Gainesville absolvovala premiérový štart na svetovom šampionáte medzi seniormi a bola to pre mňa obrovská skúsenosť," zakončila Kohlová.