14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

18. júl 2005

Nečakaný bronz pre Kubalovú

Slovenská juniorská reprezentantka Radka Kubalová získala na juniorských majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike v bulharskom Plovdive v K1 na 500 m bronzovú medailu. Od začiatku sa držala na špici štartového poľa, v polovici trate bola na 3. pozícii a tú si udržala až do cieľa. Je to z tohto šampionátu prvý vzácny kov pre slovenskú výpravu. "Mám zo toho obrovskú radosť. Ešte stále sa z toho v dobrom slovazmysle neviem spamätať, bolo to aj pre mňa veľké prekvapenie. Od štartu som sa držala na treťom mieste, videla som, že Ruska a Maďarka sú predo mnou a nemám na ne. Snažila som sa preto udržať svoju pozíciu. V závere som toho mala už plné zuby, v posledných metroch som vôbec nevládala, ale bronz som udržala. Je to moja prvá veľká medaila, verím, že nie posledná," povedala pre agentúru SITA Radka Kubalová. Vo finále na tejto trati sa predstavil aj slovenský juniorský štvorkajak v zostave Ľubomír Beňo, Lukáš Lengvarský, Richard Čavojský a Martin Jankovec. Po dobrom štarte boli na méte 250 m len sekundu za medailovou priečkou, v druhej polovici trate však nestačili na súperov a nakoniec obsadili 7. miesto. Suverénne si v juniorských finálových jazdách počínali ruskí reprezentanti, ktorí si v 9 disciplínach vybojovali 5 titulov. Popoludní bude mať Slovensko ešte horúce želiezko v súťaži ženských dvojkajakov, kde sa vo finále na 500 m predstaví Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou.