14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

01. august 2005

Výsledky ME na 500m

Slovenský deblkajak v zložení Richard Riszdorfer, Erik Vlček obsadil vo finále K2 na 500 m na majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike v Poznani štvrté miesto časom 1:30,600.

Bývalých juniorských majstrov sveta, ktorí v sobotu získali v Poľsku zlatú medailu v káštvorke na 1000 m, delili od bronzovej maďarskej posádky Zoltan Kammerer, Gábor Kucsera tri desatiny. Najcennejší kov v kategórii K2 vybojovali na päťstovke Nemci Ronald Rauhe, Tim Wiesköter, ktorí dosiahli čas 1:28,860.

finálové výsledky:

muži:
K2: 1. Ronald Rauhe, Tim Wieskötter (Nem.) 1:28,860, 2. Marek Twardowski, Adam Wysocki (Poľ.) 1:29,268, 3. Zoltan Kammerer, Gábor Kucsera (Maď.) 1:30,312, 4. Richard RISZDORFER, Erik VLČEK (SR) 1:30,600

Slovenský ženský deblkajak v zložení Ivana Kmeťová, Martina Kohlová obsadil vo finále K2 na 500 m na majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike v Poznani v silnej konkurencii cenné štvrté miesto časom 1:44,743.

Novácko-bratislavský tandem potvrdil výbornú formu a zopakoval umiestnenie z podujatí Svetového pohára v Poznani a v Duisburgu, pričom za bronzovou francúzskou posádkou Marie Delatreová, Anne Laure Viardová zaostal iba o dve desatiny. Zo zisku zlata sa tešili Maďarky Katalin Kovácsová, Natasa Kanicsová, ktoré dosiahli čas 1:41,959.

ženy:
K2: 1. Katalin Kovácsová, Natasa Janicsová (Maď.) 1:41,959, 2. Maike Nollenová, Nadine Opgenová-Rheinová (Nem.) 1:44,275, 3. Marie Delatreová, Anne Laure Viardová (Fr.) 1:44,515, 4. Ivana KMEŤOVÁ, Martina KOHLOVÁ (SR) 1:44,743

Slovenský štvorkajak v zložení Michal Riszdorfer, Juraj Tarr, Andrej Wiebauer a Róbert Erban získal na majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike v Poznani striebornú medailu v K4 na 500 m, keď vo finále dosiahol čas 1:21,597. Zlato putuje do Bieloruska.

Slovenská kajakárka Marcela Erbanová obsadila vo finále K1 na 500 m na majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike v Poznani konečné piatu priečku časom 1:53,466.

Členka oddielu ŠKP Bratislava tak v Poľsku v konkurencii európskej špičky zopakoval umiestnenie z vlaňajšej olympiády v Aténach. Od bronzovej medaily delila Erbanovú necelá sekunda. Zo zisku zlata sa tešila Nemka Nicole Reinhardtová, ktorá dosiahla čas 1:51,946.

ženy:
K1: 1. Nicole Reinhardtová (Nem.) 1:51,946, 2. Erzszebet Viskiová (Maď.) 1:52,138, 3. Karolina Glazewska (Poľ.) 1:52,486...5. Marcela ERBANOVÁ (SR) 1:53,466