01. august 2005

Slovensko v medailovej bilancii krajín v Poznani na 6. mieste

Slovensko obsadilo v medailovej bilancii krajín na majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike v Poznani konečné šieste miesto so ziskom jednej zlatej a dvoch strieborných medailí. O najcennejší kov sa postaral vo finále na 1000 m štvorkajak v zložení Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček a Róbert Erban.

Striebro na 500 m získal druhý štvorkajak, v ktorom spolu s M. Riszdorferom a Erbanom sedeli Juraj Tarr a Andrej Wiebauer. Striebornú medailu na 200 m trati vybojoval ženský deblkajak v zložení Ivana Kmeťová, Martina Kohlová. Najúspešnejšou krajinou európskeho šampionátu v Poznani sa stalo Nemecko so ziskom 10 zlatých, 5 strieborných a 7 bronzových kovov.