24. máj 2006

Úspechy Slovákov na Piešťanskej regate

Najlepší výsledok na jubilejnom 20. ročníku medzinárodnej regaty v Piešťanoch získal junior Matej Rusnák, keď získal na 3000m trati prvé miesto, keď si v silnej konkurencii najlepšie poradil s poveternostnými podmienkami.  Na tej istej trati talentovaná juniorka Simona Šamková obsadila 2. miesto, keď  za  o rok straršou Nemkou Weberovou zaostala iba o tri sekundy.
    Slovenský rýchlostný kanoista Tibor Györi získal  striebro v K1 na 1000 m, keď v A-finále kategórie do 23 rokov finišoval na druhom mieste za Britom Benjaminom Brownom. Ďalší strieborný kov vybojoval Györi vo finále K4 spoločne s Pavlom Maťašom, Ladislavom Belovičom a Tomášom Martínekom. Slovenská káštvorka neuspela v dramatickom cieľovom finiši v súboji s talianskou posádkou, keď od zlata ich delilo šesť stotín. Deblkanoe v zložení Rastislav Beneš, Martin Kohút skončilo na bronzovej priečke.

V kategórii juniorov si zo slovenských reprezentantov najlepšie počínala kajakárka Simona Šámková, ktorá vo finále K1 finišovala na striebornej pozícii a v K2 bola spoločne s Petrou Muchovou bronzová. Matej Rusnák dopádloval vo finále C1 na bronzovej priečke a kov rovnakého lesku získal aj v C2 spoločne s Lukášom Likavčanom. Na 20. ročníku medzinárodnej regaty na piešťanskej Sĺňave štartuje rekordný počet 418 kanoistov z 20 krajín. Figurujú medzi nimi aj pretekári z Maďarska, Rumunska, Nemecka, Ruska Poľska a Francúzska, ktorí víťazstvami v sobotňajších finálových jazdách na kilometrovej trati potvrdili, že patria medzi európsku špičku.

Slovenský štvorkajak v zložení Pavol Maťáš, Tibor Györi, Ladislav Belovič a Tomáš Martínek získal na jubilejnom 20. ročníku medzinárodnej regaty v Piešťanoch striebro v K1 na 500 m, keď v A-finále kategórie do 23 rokov finišoval v silnej konkurencii na druhom mieste za posádkou Poľska. Slováci tak zopakovali umiestnenie z kilometrovej trati, kde v dramatickom finiši prehrali s Talianmi.

V A-finále K1 finišoval Györi na bronzovej priečke, v tejto kategórii sa blysol pekným 8. miestom aj B-reprezentant Tomáš Stano, keď  zdolal okrem Györiho všetkých A - reprezentantov a za víťazom zaostal iba o  4 sekundy.  V ketegórii juniorov si na päťstovke zo slovenských reprezentantov najlepšie počínal Matej Rusnák, ktorý vo finále dopádloval na striebornej pozícii za favorizovaným Rumunom Dumitrescuom. Kajakárka Simona Šámková získala v K1 na 500 m bronz. Aj v nedeľňajších finálových jazdách sa presadili kanoisti z Maďarska, Rumunska, Nemecka, Ruska Poľska a Francúzska, ktorí potvrdili príslušnosť k európskej špičke.

Výsledky žiakov 1000m:  C1 Oršula 2. miesto, Zaťko 3. miesto,  K2 Majorošová, Minárová 1. miesto, Beňová, Miklíková 3. miesto, C2 Oršula, Baránek Miroslav  2. miesto, Zaťko, Tóth  3. miesto, K2 Mičo, Baránek Juraj 2. miesto, Petruš, Zaťko 3. miesto, K4 Mičo, Baránek Juraj, Maťko, Král 2. miesto, Pretruš, Zaťko, Homola, Goga 3. miesto.

Výsledky žiakov 500m:   K1 Majorošová 3. miesto, C1 Oršula 2. miesto, Zaťko 3. miesto, K1 Baránek Juraj 2. miesto, K2 Majorošová, Minárová 1. miesto, Beňová, Miklíková 3. miesto