27. máj 2006

Kmeťová s Kohlovou vo finále na 500 m deviate

Slovenské reprezentantky v rýchlostnej kanoistike Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou skončili v sobotnom popoludňajšom A-finále K2 žien na 500 m na pretekoch Svetového pohára v nemeckom Duisburgu na 9. mieste. Nevyužili tak výhodnú pozíciu, ktorú si vybojovali nečakaným víťazstvom v predpoludňajšom semifinále. Vo finále akoby im došli sily. Po pomalšom začiatku sa pohybovali na chvoste štartového poľa, nakoniec dopádlovali posledné. Po zranení Ivany Kmeťovej to bol ich prvý spoločný štart v aktuálnej sezóne a už postup do finále v tejto olympijskej dosciplíne bol príjemným prekvapením. Ďalšie tri slovenské lode sa predstavili v B-finále. Marián Ostrčil v C1 v ňom zvíťazil a vybojoval si tak celkové 10. miesto. V mužských dvojkajakoch v mimoriadne vyrovnaných pretekoch obsadil Michal Riszdorfer s Róbertom Erbanom 2. (11.) priečku a Richard Riszdorfer s Erikom Vlčekom figurovali na 5. (14.) pozícii. V nedeľu preteky SP vyvrcholia súťažami na 1000 m, v ktorých sa predstavia všetky tri slovenské jžské lode a štafetami na 3x200 a 4x200 m, v ktorých Slovensko nebude mať zastúpenie.

Súhrn výsledkov finále na 500 m na pretekoch Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v nemeckom Duisburgu:
K1 muži:
1. Adam van Köverden (Kan.) 1:38,797

K2 muži:
1. Roland Rauhe, Tim Wiesskötter (Nem.) 1:30,247,... v B-finále 2. (celkovo 11. miesto) Michal Riszdorfer, Róbert Erban 1:33,495, 5. (14.) Richard Riszdorfer, Erik Vlček 1:33,951

K4 muži:
1. Bielorusko (Roman Piatrušenko, Alexej Abalmasov, Diamjan Turčin, Vadim Machnev) 1:23,661

C1:
1. Andreas Dittmer (Nem.) 1:49,673,... v B-finále 1. (celkovo 10. miesto) Marián Ostrčil (SR) 1:53,965

C2:
1. Stefan Holtz, Robert Nuck (Nem.) 1:42,023

C4:
1. Bielorusko (Alexander Kurlandčik, Alexander Žukovskij, Andrej Bohdanovič, Alexander Bohdanovič) 1:35,621

K1 ženy:
1. Sofia Paldaniusová (Švéd.) 1:52,497

K2 ženy:
1. Katalin Kovácsová, Natasa Janicsová (Maď.) 1:43,393,... 9. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (SR) 1:48, 329