14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

31. júl 2006

V nedeľu najvyššie C4 na 6. mieste

ATÉNY 30. júla (SITA) - V nedeľu na olympijskom kanáli v Schiniase neďaleko Atén vyvrcholili majstrovstvá Európy juniorov a do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike. Predpoludním boli na programe juniorské finálové jazdy na 500 m, v ktorých malo viacnásobné zastúpenie aj Slovensko. V C1 skončil Matej Rusnák na 8. mieste a nezopakoval tak výkon z dvojnásobnej vzdialenosti zo soboty, kde mu medaila ušla len o vlások a bol nešťastne štvrtý. V kategórii C2 skončili Peter Poliak a Andrej Maršal na 7. mieste a štvorkanoe v zložení Matej Rusnák, Peter Poliak, Andrej Maršal a Lukáš Likavčan vybojovalo pre Slovensko solídne 6. miesto.
Popoludní mládežnícky šampionát vyvrcholil finálovými jazdami v kategórii do 23 rokov, v ktorých mala slovenská kanoistika iba mužskú "káštvorku". Tá v zložení Ladislav Belovič, Tomáš Martinek, Pavol Maťaš a Tibor Györi obsadila 8. miesto.

Finálové výsledky Slovákov z nedele:
500 m juniori C1: 8. Matej Rusnák (SR)
500 m juniori C2: 7. Peter Poliak, Andrej Maršal (SR)
500 m juniori: C4: 6. Slovensko (Matej Rusnák, Peter Poliak, Andrej Maršal a Lukáš Likavčan)
500 m do 23 rokov: K4: 8. Slovensko (Ladislav Belovič, Tomáš Martinek, Pavol Maťaš a Tibor Györi)