08. október 2006

Rozlúčkové preteky, M-SR veteráni, SP veteráni 9. kolo

Bratislava 7. októbra (TASR) - Na rozlúčkových pretekoch rýchlostných kanoistov na bratislavských Zlatých pieskoch v kategórii C1 triumfoval vlaňajší majster Európy v maratóne Radoslav Rus z Novák. V kategórii K1 sa z prvenstva tešil Čech Ján Záhradník. Medzi kajakárkami zvíťazila Simona Šamková z Piešťan.
      Preteky, ktoré usporiadal KRK Vinohrady Bratislava, boli zároveň majstrovstvami Slovenska veteránov. V K1 mužov získal titul Martin Mišík z Dunajčíka Bratislava, v C1 zvíťazil Miloš Kohút z TTS Trenčín. V K1 žien triumfovala Jana Bobková z ŠKP Bratislava.
      Na záverečnom podujatí v tohtoročnom domácom kanoistickom itinerári sa predstavilo 380 vodákov, vrátane 130 pretekárov z Maďarska. V najpočetnejšej obsadenej kategórii mladších dorastencov dominoval Maďar Adam Balogh. Tradičným spestrením boli súťaže štafiet, ich víťazi získali sladkú odmenu v podobe poschodovej torty. V štafetách mladších dorastencov zvíťazili Nováčania. Medzi mladšími žiakmi triumfovali kanoisti z Komárna, v kategórii starších žiakov putuje prvenstvo do Szolnoku.
      výsledky:
      muži:
      K1: 1. Ján Záhradník (Znojmo), 2. Ján Rusnák (Piešťany), 3. Balász Pongrác (Györ)
      C1: 1. Radoslav Rus (Nováky), 2. Péter Nagy (Györ), 3. Pavol Rusnák (Piešťany)
      ženy:
      K1: 1. Simona Šamková (Piešťany), 2. Krista Bodöcsová (Maď.), 3. Reca Abrahamová (Maď.)
      MSR veteránov:
      K1: 1. Martin Mišík (Dunajčík Bratislava), 2. Peter Soldán (Dunajčík Bratislava)
      C1: 1. Miloš Kohút (TTS Trenčín)
      ženy: 1. Jana Bobková (ŠKP Bratislava), 2. Miroslava Mikšíková (ŠKP Bratislava)