14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

25. október 2006

Rozhovor s Radom Rusom

Vo Francúzsku ste skončili 7. lebo ste sa vykúpali, čo bolo príčinou?
Postupom času zisťujem že som mal asi dosť veľkého „štarťáka“,  bol som fyzicky rozladený a dvakrát som sa po sto metroch po štarte ťukol so súpermi. Za normálnych okolnosti by som sa asi nevykúpal, ale mal som takého „štarťáka“ že to stačilo k tomu aby som do vody padol. Tým pádom bolo medailové umiestnenie stratené.
Ako ste sa potom pozviechali?
Doplával som pár metrov na breh, nastúpil som, ale súperi boli už asi 600 metrov predo mnou.
Koľko kilometrov  a prenášok mal tento maratón?
29 km a 3 prenášky v poslednom kole sa už išlo bez prenášky do cieľa
Potom ako ste sa vykúpali ste si našli nejaké tempo?
Už to vtedy zo mňa všetko spadlo a už som sa snažil len dobehnúť mojich súperov, ale vedel som že už na medailu to nebude.
Aká bola organizácia pretekov?
K organizácii toho neviem veľa povedať, lebo som nič nevybavoval okolo toho. Všetko sme mali perfektne zaistené. Z pohľadu pretekára to bolo zvládnuté. Bolo tam veľa divákov, dobrých súperov. Boli to jedny z najlepších Majstrovstiev sveta.
Ste veľmi nespokojný s vaším umiestnením na týchto majstrovstvách?
Som veľmi nespokojný.
...škoda, že to tak dopadlo akurát na vrcholných pretekoch  sezóny...
Pripravoval som sa na ne ako na vrchol sezóny. Taká polovica sezóny bol Svetový pohár  v Trenčíne kde som vyhral a kde som pociťoval, že by to mohlo dobre dopadnúť aj na Majstrovstvách sveta. Trať bola vo Francúzku dobrá, aj počasie, a ja som to takto nezvládol...
Tento rok sa zúčastnite  nejakých pretekov?
Už nie, len v rámci vyjazdenia pôjdem Hargašov memoriál.
Budúci rok Majstrovstvá Európy „doma“ v Trenčíne a Majstrovstvá sveta v blízkom Gyori...
Áno. Budú to dva vrcholy. Sú to Majstrovstvá Európy v Trenčíne, kde by som rád zopakoval tohtoročnú jazdu  a Majstrovstva sveta kde, verím, už pretrhnem tú nekonečnú smolu z predošlých rokov. Dúfam, že nás  tam príde povzbudiť množstvo fanúšikov.
Takže sa vidíte už v Gyori na „bedni“ J ...
Samozrejme budem musieť prejsť kvalifikáciou ako každý a kvalifikovať sa na tieto Majstrovstva sveta. Ak sa kvalifikujem tak podám čo najlepšie výkony.
Kanoistiku robíte už od roku 1989. Dokedy ešte by ste plánovali útočiť na prvé miesta v maratónoch?
Dúfam že sa mi už podarí na budúci rok lepšie obstať a uvidím, ešte ako zdravie výdrži.