14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

22. december 2006

Titul kolektív roka 2006 patrí štvorkajaku

V Parku kultúry a oddychu sa konalo vyhlásenie ankety o najúspešnejšieho športovca a športový kolektív Slovenska za rok 2006. V kategórii jednotlivcov zvíťazil strieborný medailista zo Zimných olympijskych hier v Turíne, snoubordista Radoslav Židek.
Za kolektívy si prvenstvo odniesol komárňanský štvorkajak v zložení Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček a Róbert Erban.
V ankete hlasovalo 121 športových redaktorov.

Turín preslávil Žideka
Najúspešnejším športovcom roka 2006 sa stal Radoslav Židek. Zvíťazil v ankete vďaka zisku striebornej medaily na Zimných olympijských hrách v talianskom Turíne. Stal sa tak prvým reprezentantom Slovenska, ktorý získal na zimnej olympiáde medailu. Z umiestnenia na stupňoch víťazov sa tešil v disciplíne snoubordkros, ktorá mala v Turíne premiéru. Vo finálovej jazde, v ktorej proti nemu stáli traja súperi dokonca do polovice trate siahal po zlatej medaile. Predstihol ho však Seth Wescott a sen o prvej medaile, a hneď zlatej pre Slovensko na zimných hrách sa rozplynul. Aj ziskom striebra Židek šokoval a dostal tak seba aj šport, v ktorom reprezentuje, do povedomia širokej verejnosti.

Zlato zo Szegedu
V kategórii športových kolektívov zvíťazila posádka štvorkajaku pred hokejovou reprezentáciou a družstvom strelkýň v skeete.
Kajakárom sa podarilo vybojovať na Majstrovstvách Európy, ktoré sa konali v českých Račiciach, dve zlaté medaily na 500 a tisíc metrov. Svoju výbornú formu zužitkovali aj na Majstrovstvách sveta v maďarskom Szegede. Na začiatku šampionátu prežili sklamanie, keď na 1 000-metrovej trati neboli spokojní so svojím výkonom a obsadili piate miesto. S neúspešným výsledkom sa dokázali rýchlo vyrovnať a vo finále na 500 metrov si to vynahradili ziskom zlatých medailí.

Futbal posledný
Podľa medzinárodného prieskumu o televíznom správaní divákov sa na Slovensku najväčšej obľube teší ľadový hokej. Až 46 percent oslovených sleduje najradšej na televíznej obrazovke práve tento šport. Túto obľúbenosť potvrdilo druhým miestom v kategórii kolektívov hokejové družstvo Slovenska. Vo výsledkoch jednotlivcov sa objavili dvaja hokejisti, na tretie miesto sa dostal Marián Hossa a 11. priečku obsadil Zdeno Chára. Odzrkadlením futbalového diania na Slovensku bolo až 15. miesto reprezentačného mužstva vo futbale, ktoré sa delilo o poslednú priečku s družstvom vodných lyžiarov Slovenska. Neúspešný futbalový rok potvrdilo až desiate miesto Róberta Vitteka, najlepšieho futbalistu Slovenska za rok 2006.