14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

07. máj 2007

Ostrčil tretí v C1 na 1000 m na SP v Záhrebe

Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Marián Ostrčil obsadil v A-finále pretekov C1 na 1000 m v 1. kole Svetového pohára 2007 v Záhrebe 3. miesto, keď pred ním skončili iba Kanaďania Mark Oldershaw a Tom Hall. Dvadsaťsedemročný kanoista Slávie UK Bratislava zaostal za víťazom o 2,423 sekundy. Ostrčil, ktorý je na tisícke finalistom aténskej olympiády, si v Záhrebe na tejto trati počínal výborne už od začiatku: v piatok vyhral rozjazdu a v sobotu skončil vo svojom semifinále druhý.

Výsledky - A-finále:

Muži - C1: 1. Mark Oldershaw 4:05,648 min, 2. Tom Hall (obaja Kan.) +1,937 s, 3. Marián Ostrčil (SR) +2,423, 4. Mathieu Goubel (Fr.) +3,451, 5. Nikolaj Lipkin (Rus.) +3,920, 6. Bertrand Hemonic (Fr.) +4,006, 7. Florin Mironci +6,080, 8. Ciprian Popa (obaja Rum.) +6,640, 9. Adam Ginter (Poľ.) +12,040.