27. máj 2007

Majstrom Maďarska v maratóne Slovák Radoslav Rus.

Slovenskému reprezentantovi v rýchlostnej kanoistike Radoslavovi Rusovi sa darilo na majstrovstvách Maďarska v Györi. Vicemajster sveta z roku 2004 a dvojnásobný majster Európy v maratóne dokázal v kvalitnej konkurencii zvíťaziť v disciplíne C1. Pre člena KRK DAK Kiaba Nováky je to ďalší úspešný výsledok v kariére.

Reakcia Rada Rusa:
Preteky v Györy patria už tretí rok medzi pravidelné maratóny, ktoré absolvujem v príprave na vrcholné podujatia. Sú to jedny z pretekov na ktorých štartuje väčší počet kvalitných pretekárov. Štart som mal celkom dobrý. Celú trať som ťahal na vlne druhého vícemajstra sveta (2005), pre ktorého to bola kvalifikácia na ME. Do cieľa som došiel na prvom mieste s asi 3 minútovým náskokom. Edvin Csabai bol kvalifikovaný a tak neštartoval. Tento rok bola hladina rieky dosť nízka. Bolo pomerne teplo a fúkal vietor.