14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

29. júl 2007

MSJ: Na 1000 m Slováci bez medaily

RAČICE 28. júla (SITA) - Slovenskí juniorskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike nezískali na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie v českých Račiciach na 1000 m trati žiadnu medailu. Najbližšie k nej mal chlapčenský štvorkajak v zostave Boris Viszlay, Andrej Divinec, Tomáš Csepy, Juraj Baránek, ktorý skončil v A-finále piaty a od pódiového umiestnenia ho delilo 4,390 s. V A-finále sa predstavili ešte ďalšie dve slovenské lode. Dvojkajak s posádkou Zoltán Tóth, Gábor Jakubík skončil siedmy, Simona Šamková dopádlovala medzi kajakárkami ôsma. Ďalšie dve želiezka spod Tatier bojovali v B-finále. Kanoista Andrej Maršal v C1 v ňom obsadil 4., teda celkovo 13. miesto a Barbora Majorošová s Ivanou Minárovou v dievčenskom dvojkajaku skončili na 6. teda celkovo na 15. priečke. V nedeľu juniorský šampionát vyvrcholí semifinálovými a finálovými jazdami na 500 m, Slovensko bude mať zastúpenie v siedmich disciplínach.