29. júl 2007

MSJ: Bronz pre slovenský mužský štvorkajak

RAČICE 29. júla (SITA) - O najlepší výsledok slovenskej lode na juniorských majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v českých Račiciach sa v nedeľných finálových pretekoch na 500 m sa postarala posádka chlapčenského štvorkajaka, ktorá v A-finále dopádlovala na 3. mieste a vybojovala bronz. Je to jediná medaila, ktorú si slovenská výprava zo svetového šampionátu privezie. Loď s posádkou Boris Viszlay, Andrej Divinec, Miroslav Mičo a Juraj Baránek si od štartu udržiavala bronzovú pozíciu. Tesne po polovici trate sa dostali na 2. miesto, keď predstihli Maďarov, ale v závere ich o 0,053 s predstihlo Rumunsko. Titul majstrov sveta si suverénne vybojovalo Rusko.
V A-finále štartoval aj slovenský dvojkajak v zložení Zoltán Tóth, Gábor Jakubík, obsadil 7. miesto. Ďalšie štyri slovenské lode sa predstavili v B-finále, z nich sa najviac darilo dvojkanoe Andrej Maršal, Peter Poliak, ktoré v ňom zvíťazilo a bude teda klasifikované na konečnom 10. mieste.

Umiestnenie slovenských reprezentantov vo finále na 500 m:
chlapci:
K4 juniori:
A-finále: 1. Rusko (Denis Sergejev, Dmitrij Subotin, Vitalij Jurčenko, Vasilij Pogreban) 1:23,153, ... 3. Slovensko (Boris Viszlay, Andrej Divinec, Miroslav Mičo, Juraj Baránek) 1:24,556

K2:
A-finále: 1. Vitalij Jurčenko, Alexander Djačenko (Rus.) 1:31,399, ... 7. Zoltán Tóth, Gábor Jakubík 1:33,668

K4 juniorky:
B-finále: 3. (celkovo 12. miesto) Slovensko (Barbora Majorošová, Barbora Moravčíková, Ivana Minárová, Petra Muchová) 1:42,115