14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Diskusné fórum

Téma: Nie sme žiadni handrári
Nie sme žiadni handrári Miroslav Haviar 22.04.09 07:01
Je tu akosi ticho, sezóna sa blíži, tak načnem túto tému, ktorá mi už dlhšie vŕta v hlave:

Nedávno som pri prezeraní starých rodinných fotografií narazil na jednu, čo ma zarazila. Je na nej družstvo Dunajčíka na pretekoch Devín - Bratislava v roku 1935. Všetci v jednotnom športovom úbore, rovnaké trenírky a rovnaké tričká.

A ako je to na našich pretekoch dnes? Škoda reči. Plačeme, že si nás médiá veľmi nevšímajú. Je to pravda. Ale keby som bol novinárom a prišiel na naše, trebárs aj vrcholové preteky, tak by som ani po dvoch dňoch nevedel, kto je kto. Sú aj výnimky, ale väčšinou sa preteká v bielych klimáčoch, prípadne vo zväzových reprezentačných kombinézach, prípadne v kadečom inom. A to máme aj solídne financované kluby, máme strediská. Len nám často chýba to, čo dnes manažéri nazývajú po anglicky „corporate identity“, teda snaha o zvýraznenie príslušnosti k vlastnej firme.

Keď nič iné, tak by sme mali ukázať športovému svetu, že nie sme žiadni chudáci, ale jeden z najúspešnejších slovenských športov. Teda niečo ako páni športovci. Aj takto.