14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Aktuality

01. júl 2018

Ďalšie dve zlaté medaily pre Slovákov na juniorských ME - Valová a štvorkajak


Na majstrovstvách Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov v Aurenze (Taliansko) pribudli v nedeľu predpoludním k sobotňajšiemu zlatu Samuela Baláža s Tiborom Linkom (K2 1000 m U23) ďalšie dve zlaté medaily. Jednu získala kanoistka Lucia Valová, ktorá triumfovala medzi juniorkami v C1 na 500 m a druhú si vyjazdilo kvarteto Samuel Baláž, Milan Fraňa, Csaba Zalka a Tibor Linka v K4 na 500 m v kategórii pretekárov do 23 rokov.

Valová zdolala v tesnom súboji Rusku Olgu Aleksandrovú o jednu desatinu sekundy, káštvorka o 860 tisícin sekundy predbehla bieloruských súperov.

"Lucia podala fantastický, bojovný výkon, vyrovnaný, držala sa súperiek a rozhodovalo sa až v závere na poslednej dĺžke bójky. Zašla naozaj pekne. Ešte ju čaká popoludní finále v C1 na 200 m," komentoval výkon Valovej šéf juniorskej reprezentácie Slovenska Marián Tesárik. Ten zhodnotil aj zlaté vystúpenie káštvorky: "Chlapci chytili štart, šli veľmi rozumne, snažili sa neprepáliť tempo, strážili si Ukrajincov a Bielorusov vo vedľajších dráhach a posledných 200 metrov zabrali. odskočili im o dĺžku lode. Opakujem, išli rozumne, aby sa pri silnom vetre do chrbta nezatavili, urobili to múdro."

"Výborne sme odštartovali, čakal som, že Ukrajinci s nami nevydržia do konca, podobné je to v ich prípade aj v seniorskej kategórii. Vedel som, že ich "trhneme", na dvojstovke sme vyrazili a nedokázali nás zastaviť. Pre mňa je to rozlúčkový šampionát v tejto vekovej kategórii, keďže už mám dve zlaté medaily z neho, môžem byť spokojný. Ešte sa čosi pokúsim pridať v mojej poslednej finálovej disciplíne K1 na 200 m," glosoval Tibor Linka.

Ďalší člen zlatého kvarteta Milan Fraňa: "Na šampionát sme sa veľmi dobre pripravili na tvrdej vode v Komárne, kde boli perfektné tréningy. Už v rozjazde to bolo dobré, ale finálová jazda bola jedna z našich najlepších na päťstovke, akú sme kedy šli. Teším sa z každej medaily, či už je to v seniorskej kategórii alebo U23, zvlášť keď ide o zlatú. Ďakujem hlavne trénerom, chalanom, všetkým za podporu. Je to neskutočne skvelý tím, je tu výborná atmosféra, všetkým sa nám darí, super."

Ladislav Harsányi

Foto Marián Tesárik

   

« späť