14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Aktuality

13. júl 2018

V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta


Na Zemníku sa tento víkend (14. a 15. júla) uskutočnia II. kvalifikačné preteky seniorov v rýchlostnej kanoistike, ktoré budú kľúčové pri nominácii na majstrovstvá sveta v portugalskom Montemor-o-Velho (22. - 26. august. 2018).

"Predstaviť by sa malá kompletná slovenská špička, z nej chýba iba kanoista Vincent Farkas, pre ktorého sa sezóna pre nedávnu operáciu ramena skončila," vraví športový riaditeľ sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky a riaditeľ pretekov Filip Petrla.

V sobotu budú na programe disciplíny na 200 a 1000 m, v nedeľu päťstovka a päťtisícka. Uvidíme napríklad súboje Ivany Mládkovej a Martiny Kohlovej s Marianou Petrušovou (K1 žien 200 i 500 m), v K2 mužov  na tisícke i päťstovke sa stretnú Samuel Baláž, Tibor Linka s ďalšími dvojicami Adam Botek - Peter Gelle, Juraj Tarr - Erik Vlček, v K2 na 500 m k nim pribudnú Gábor Jakubík - Csaba Zalka.

Väčšina spomenutých aktérov sa predstaví aj v K1 na 500 m, kde nebude chýbať  ani Denis Myšák. V kanoistických disciplínach uvidíme medzi ženami Luciu Valovú, Gabrielu Ladičovú aj Hanu Mikéciovú. Všetko nasvedčuje tomu, že Matej Rusnák medzi mužmi nebude mať vo svojich disciplínach konkurenta.

Káštvorky sa však o miestenku na svetový šampionát v priamom súboji nepobijú.  Prečo? "Máme veľa schopných pretekárov - kandidátov do káštvorky a mohlo by sa stať, že kluby či strediská postavia takú, ktorá síca vyhrá, ale nebola by tá najlepšia, respektíve by nemala ideálne zloženie pre majstrovstvá sveta. Preto sme sa dohodli, že si počkáme na individuálnu výkonnosť jednotlivých pretekárov na kvalifikačných pretekoch a potom budeme skladať optimálnu káštvorku, ktorá pôjde na MS. Budeme postupovať podobne ako to bolo v prípade ME, to znamená, že nebudú ju tvoriť bezpodmienečne štyria najlepší singlisti," vysvetlil Petrla.

Na Zemníku bude pre pretekanie všetko pripravené ako má byť, sobotňajší program sa začína o 10.00 h, nedelňajší o 9. 00 h.

Harmonogram a štartová listina http://www.canoe.sk/preview-file/64be1cfa84ead85cf9d2e29400cc2af2

(lh)

   

« späť